Member of Parliament



HON. FELICIA ADJEI

MP for Kintampo South Constituency, Brong Ahafo Region.

Hometown:SUNYANI
Party:National Democratic Congress (Minority)
Education:NVTI GRADE I & II (ADVENTIST VOC. INSTITUTE)

COOKERY FOR THE CATERING INDUSTRY 1 (SUNYANI POLYTECHNIC)

Date of Birth:Sunday, 3rd March, 1974
Religion:Christian

Member of the following Parliaments:
7th

Employment

MANAGING DIRECTOR,2009-2006 (ADDFAL F.A LIMITED)






Committees

Gender and Children Committee
Communications Committee




Contributions: Questions and Statements (Video)

Proceedings of Wednesday 30th, October 2019

Proceedings of Tuesday, 26th March, 2019

Proceedings of Thursday, 14th March 2019

Contributions: Questions and Statements (Audio)




Contributions: Questions

1. 13th July, 2019 - Ministry for Roads and Highways
2. 12th July, 2019 - Ministry for Roads and Highways